Jak spędzić rocznicę ślubu?

W życiu każdego człowieka jest wiele dat, które wyznaczają ważne momenty i etapy, skłaniają do refleksji i tego, by się na chwile zatrzymać. Jedną z nich jest rocznica ślubu. Dlaczego warto ją obchodzić? Choćby po to, żeby uświadomić sobie, iż przetrwaliśmy razem kolejny rok – rok wspólnych, nie zawsze łatwych decyzji, zmian i kompromisów. I że nasz związek jest nadal w dobrej kondycji. Dobrze jest raz do roku wygospodarować trochę czasu tylko dla siebie, bo w codziennym zabieganiu nie jest o to łatwo.

Wiele par kupuje sobie mniejsze lub większe upominki z okazji rocznicy i trzeba przyznać, że jest to bardzo miły zwyczaj, który warto praktykować. Decyzja, co podarować ukochanej osobie może być jednak kłopotliwa. O ile panowie mają szeroki wybór (elegancka biżuteria czy bielizna zawsze się sprawdzi), o tyle panie miewają poważny dylemat i często stawiają na bezpieczne, typowo męskie akcesoria. Oczywiście, dobra maszynka do golenia może być trafionym prezentem, pod warunkiem, iż wiemy, że partner właśnie tego potrzebuje (np. nosi się z zamiarem zakupu, ale zwleka ze względu na cenę). Do bardziej indywidualnych upominków należą książki, płyty z muzyką czy kolekcja filmów ulubionego reżysera. Warto w tym temacie kierować się gustem i zainteresowaniami ukochanego. Możemy też pomyśleć o prezencie, który posłuży nam obojgu, np. kursie tańca czy nurkowania albo pobycie w SPA.

Prezenty to jednak tylko jeden z elementów celebrowania rocznicy ślubu. Chodzi przede wszystkim o to, by skupić się na sobie nawzajem, dać sobie chwilę na pielęgnację wspomnień i po prostu spędzić razem czas w oderwaniu od codziennych spraw i obowiązków. Wypad do kina czy restauracji jest miły, ale decydując się nań co rok, wpadniemy w rutynę i nie wniesiemy niczego szczególnego w nasze relacje. Niezawodnym sposobem na podgrzanie uczuć jest wspólny wyjazd –zmieniając otoczenie choć na kilka dni, regenerujemy się i nabieramy nowego, świeżego spojrzenia na wszystko. Aby uatrakcyjnić wspólny czas możemy zaplanować wspólną aktywność, taką jak spływ kajakowy, wycieczka rowerowa, piknik czy, bardziej ekstremalnie – lot balonem lub skok ze spadochronem. Fajnym pomysłem są też gry, np. wypisywanie ulubionych zwyczajów i cech drugiej osoby. To sposób na przyjrzenie się swojej relacji i powiedzenie sobie nawzajem kilku miłych słów.

Reklamy

2 thoughts on “Jak spędzić rocznicę ślubu?

  1. A wiesz, co moja babcia powiedziałaby Ci na maszynkę do golenia?? że żadnych ostrzy nikomu kogo cenisz się nie daje… 😉 Ja ostatnio kupiłam swojemu plytę z baletu don Kichota, bo mój facet uwielbia tę książkę. no i muzykę poważną

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s